Що таке пілатес?

Пілатес – це комплекс вправ, які спрямовані на відновлення здоров’я людини, покращення самопочуття, підтримки тіла у хорошій фізичній формі. Систематичні заняття з специфічним диханням застосовують не тільки як фітнес, а також для корекції постави, м’язового дисбалансу, професійного спорту як можливість вдосконалюватися, фізичної реабілітації для людей після медикаментозного лікування, травм чи хірургічних операцій. Невід’ємним  результатом від тренувань є омолодження, схуднення, відновлення рухових навичок, витривалість, гнучкість, координація, позбавлення від болю. Пілатес ефективний у відновленні організму після неврологічних порушень, спричинених захворюваннями, допомагає при дефектах опорно-рухового апарату, ідеально підходить для зменшення наслідків старіння організму, покращує якість життя.

пілатес це

Комплекси вправ розробив Джозеф Пілатес, німець за походженням, який з дитинства страждав від хвороб. Заняття спортом, а саме: гімнастики, йоги, боксу, фехтування, лиж, плавання та бажання одужати дозволило йому покращити здоров’я, стати професійним тренером, винахідником, філософом концепції здорового способу життя. В 20-х роках минулого століття Джозеф іммігрував в США, де відкрив власну студію. Тренував танцюристів, спортсменів, відомих політиків, акторів того часу за власною методикою, 

яку назвав «Контрологія». В основі методу лежить концепція повного контролю розуму над тілом.

Пілатес – що це і як відбуваються заняття?що таке пілатес

Загалом заняття проходять у двох форматах.
1 формат – групові і персональні заняття Pilates Mat, класичні – 34 вправи, розроблені Д. Пілатесом на килимі, включають сучасні модифікації, які допомагають підготувати тіло до складніших вправ поступово, без болю і перевантаження.
2 формат – групові і персональні заняття Studio Pilates із застосуванням студійного обладнання, спеціалізованих апаратів, розроблених Д. Пілатесом для вдосконалення рухових здібностей, а саме:  Reformer (реформер), Trapaze Table (стіл трапеція), Chair (стілець), Ladder Barrel (бочка зі сходинками), Spine Corector (коректор для хребта). Пілатес апарати також відповідають вимогам до реабілітаційних занять, тому що не створюють компресійного навантаження на хребет, відсутнє пряме ударне навантаження на суглоби, полегшують виконання складних вправ, включаючи коректно в роботу м’язово-суглобову систему.

Як проходять персональні тренування у SANA Studio

  1. Для ефективності занять проводиться функціональне тестування тіла і визначається проблематика кожного клієнта.
  1. Розробляється програма тренувань, де передбачений комплексний підхід у вирішення всіх поставлених цілей.
  1. Використовується спеціальне обладнання, яке дає необхідну підтримку або навпаки навантаження, яке підлаштовується під кожного клієнта.
  1. Тренер дає домашнє завдання – вправи, які рекомендовано виконувати вдома, щоб досягнути поставлених цілей.
  1. Програма розробляється так, щоб клієнт прогресував кожного тижня від початкового до середнього, при потребі високого рівня інтенсивності виконання вправ. Такий підхід дозволяє швидко прогресувати без травматизації.
  2. Програми фізичної реабілітації розробляється відповідно до функціональних рішень, для кожного окремого випадку.

Пілатес як спосіб життя

Sana Studio пропонує шлях до активного способу життя через усвідомлений рух.

Пілатес підходить для усіх, хто хоче підтримувати своє тіло у здоровій формі, зберегти молодість організму. Для професійних спортсменів, щоб покращити свої результати, зняти напруження в м’язах, розвантажити хребет і суглоби. Для усіх, хто працює в офісі і змушений подовгу сидіти, допоможе позбавитися від дискомфорту, болю в спині. Для жінок після пологів, допоможе швидше відновитися, привести тіло в норму. Для тих, хто хоче зняти хронічну втому, заняття відмінний засіб, щоб збалансувати емоції і почуття. Для тих, хто хоче сформувати правильну поставу, позбутися сутулості і отримати гарну граціозну ходу. Для тих, хто хоче покращити роботу головного мозку, виконуючи «вправи для людського мислення», які розвивають творчі здібності. Для тих, хто хоче через оздоровчий рух відчути зв’язок тіла, розуму і духу.